Paşinyan “Gümrü” biabırçılığını belə təmizləməyə hazırlaşır Nikolun gizli planı üzə çıxdı KONKRET
Konkret.az saytından alınan məlumatlara görə, Icma.az xəbər verir.
“Gümrü və Parakarda keçirilən seçkilərdən sonra baş nazir Nikol Paşinyan yaxın vaxtlarda hakim partiyada köklü dəyişikliklər etməyi planlaşdırır. Bununla da hamıdan narazı olduğunu nümayiş etdirmək və seçkiqabağı “vədini” yerinə yetirmək istəyir. Seçkidən öncə Paşinyan bildirmişdi ki, “Mülki müqavilə” qalib gəlməsə, ciddi cəza mexanizmləri tətbiq ediləcək”.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə “Hraparak” qəzeti öz mənbələrinə istinadən yazıb.
Qəzetin yazdığına görə, Paşinyan Andranik Köçəryanı və Vilen Qabrielyanı parlamentdən çıxara bilər.
“Parlament üzvləri bir gün əvvəl Vilen Qabrielyanın müəyyən dairələrin göstərişi ilə hakim qüvvəni gözdən salmaq üçün Gümrüyə getdiyini etiraf ediblər. Ona görə də, Qabrielyanın davranışı ilə bağlı məsələnin hakim partiyanın idarə heyətində müzakirə olunacağı gözlənilir”, – nəşr vurğulayıb.
Xatırladaq ki, martın 30-da Gümrü icmasında Ağsaqqallar Şurasına növbədənkənar seçkilər keçirilib. Seçkiyə 9 siyasi qüvvə qatılıb və seçicilərin 42,66 faizi iştirak edib. Nəticələrə görə, “Mülki müqavilə” və onun merliyə namizədi Sarik Minasyan 17 min 183 səs toplayıb.
Jurnalist Suzi Badoyan bildirib ki, “Mülki müqavilə”nin deputatı Qabrielyan Gümrüdə seçkilərdən sonra bir neçə jurnalisti təhqir edib. O, hadisənin videosunu yayıb.