Qazaxıstan Prezidenti Ermənistanın xarici işlər nazirini qəbul edib
Azpost saytına istinadən Icma.az xəbər verir.
Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev Qazaxıstanda rəsmi səfərdə olan Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanı qəbul edib.
Görüşdə Ermənistan və Qazaxıstan arasında ikitərəfli münasibətlərin gündəliyində duran məsələlər müzakirə olunub.
Ararat Mirzoyan və Kasım-Jomart Tokayev iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlığın inkişafı və qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi istiqamətində görülən işlər barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
İqtisadi inkişafın və əlaqənin təmin edilməsi kontekstində həmsöhbətlər nəqliyyat-logistika kanallarından səmərəli istifadəyə və yükdaşımaların həcminin artırılmasına yönəlmiş səylərin vacibliyini vurğulayıblar.
Beynəlxalq və regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Nazir Mirzoyan Qazaxıstanın Ermənistanla Azərbaycan arasında münasibətlərin normallaşdırılması prosesinin təşviqində, xüsusilə də Sülh Müqaviləsi imzalanmasında mövqeyini yüksək qiymətləndirib. Ararat Mirzoyan vurğulayıb ki, Ermənistan sazişi imzalamağa hazırdır.