Seriya Sumqayıtda da davam etdi
futbolpress-az portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
“Sabah” Azərbaycan Premyer Liqasında növbəti dəfə xal itirdi. Vasili Berezutskinin yetirmələri “Sumqayıt” səfərində son dəqiqələrdə buraxdığı qolla qələbəni əldə verdi.
“Sumqayıt” son turların yüksəlişdə olan komandasıdır. Bundan əvvəl “Turan Tovuz”a səfərdə qalib gələn “kimyaçılar”da futbolçuların özünəinamı artıb. Daha əvvəl daha çox müdafiədən oynayan, hücuma çıxmaqda çətinlik çəkən komanda indi daha tez irəli atılır, rəqib qapısı qarşısında təhlükə yaradırdı. “Sabah”la matçın hər iki hissəsində təhlükəli epizodlar yarada bilən “kimyaçılar” bunlardan 3-nü dəyərləndirdi. Xüsusilə “Sabah”ın 3-cü qolundan sonra geri çəkilməyən və bərabərlik qolunun axtarışına çıxan “Sumqayıt”ın futbolçuları təslim olmadı və bərabərlik qolunu vurdu. Düzdür, komandada hələ çatışmazlıqlar hiss olunur. Müdafiədə boşluqlar var, bəzən hücuma çıxan zaman yol verilən top itkiləri daha qabarıq üzə çıxır.
“Sabah” isə çempionatda ardıcıl 6 oyundur, qələbə qazana bilmir. Bu görüşlərdə 5 heç-heçə edən “bayquşlar” sanki bir xala abunə olub. Çempionat yolu ilə avrokuboklara vəsiqə şanslarını minimuma endirən “Sabah”da əsas məqsəd kubokdur. “Sumqayıt”la matçda Seymur Məmmədov, Elgün Dünyamalıyev kimi gənclərə şans verən Berezutski aprelin 2-də kubokda “Neftçi”yə qarşı keçirəcəkləri yarımfinal matçına köklənib.