Sofir: “Təzyiq altında daha yaxşı oynaya bilərik”
Icma.az bildirir, futbolpress-az saytına əsaslanaraq.
“Səbail” Premyer Liqanın XXVIII turunda “Kəpəz”in qonağı oldu. Bayıl təmsilçisi səfərdə 1:1 hesablı bərabərliyə nail oldu.
“Dənizçilər”in israilli yarımmüdafiəçisi Gitay Sofir oyun haqda fikirlərini “FutbolPress”ə bölüşdü:
– Düşünürəm ki, ilk hissədə heç birimiz oyuna hazır deyildik. Mental baxımdan bu, belə görünürdü. Amma ikinci yarı daha yaxşı oldu və 1 qol vurduq.
– İkinci hissədə müəyyən epizodlar yaratdınız, lakin dəyərləndirə bilmədiniz. Bunu nə ilə əlaqələndirirsən?
– Bu normaldır. Ara-sıra belə hallar baş verə bilər. Oyunlarımıza daha çox fikir verməliyik. Belə olduğu halda növbəti matçlarda qollar da vura bilərik.
– Hazırda elitanı tərk etməklə üz-üzəsiz. Bu, komandanı nə dərəcədə təzyiq altında saxlayır?
– Əlbəttə, sonuncu yerdə olmağın təzyiqi var. Amma bu, normaldır. Futbolun bir hissəsidir. Sadəcə professional olmalıyıq. Bu barədə fikirləşməyib, öz oyunumuzu oynamalıyıq.
– Komandaya qoşulduqdan sonra 3 məşqçi dəyişikliyinə şahid oldun – Şahin Diniyev, Cavid Hüseynov və Elvin Məmmədov. Bu məşqçilərdən hansı ilə çalışmaq sənə daha rahat idi?
– Çətin sualdır (gülür). Buna cavab verməyəcəm.
– Psixoloji baxımdan təzyiq altında olmağınız normaldır. Bəs ümumi kollektivdə ab-hava nə yerdədir?
– Bəli. İşçilərimiz, məşqçilərimiz və bütün komandada motivasiya var. Hamı çalışır ki, daha az təzyiq olsun. Amma yenə də basqı var. Bu, yaxşı şeydir. Təzyiq altında daha yaxşı oynaya bilərik. Çünki çoxlu uduzduğumuz oyunlar var və indi elə yerdəyik ki, basqı bizə təsir etməməlidir. Sonuncu yerdəyik. Sadəcə oyunumuzu oynamalıyıq.
– “Səbail” Premyer Liqanı tərk edərsə, komandada qalacaqsan?
– Növbəti mövsüm üçün sözləşməm olmadığına görə yəqin ki, komandadan ayrılacam.