Təcili Tibbi Yardım avtomobili gec gəldi, Qəbələ cərimələndi
Sportal.az saytına istinadən Icma.az xəbər verir.
Bu gün İntizam Komitəsinin iclası keçirilib.
Sportal.az PFL-ə istinadən xəbər verir ki, iclasda Birinci Liqadakı qayda pozuntuları ilə bağlı verilən qərarlar açıqlanıb:
I Liqa XIX tur
27.03.2025-ci il tarixində I Liqada XIX turun “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan” oyununda Zona 1-də akkreditasiyası olmayan şəxslər olduğuna görə “Zaqatala” komandası 50 manat cərimə edilsin (maddə 51.8);
27.03.2025-ci il tarixində I Liqada XIX turun “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan” oyunu bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna görə “Zaqatala” komandası 80 manat cərimə edilsin (maddə 51.2);
27.03.2025-ci il tarixində I Liqada XIX turun “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan” oyununda xərəkdaşıyanların say limiti pozulduğuna görə “Zaqatala” komandası 80 manat cərimə edilsin (maddə 74.1);
27.03.2025-ci il tarixində I Liqada XIX turun MOİK – “Difai” oyununda MOİK klubunda 4 nəfər sarı vərəqə aldığı üçün MOİK klubu 70 manat cərimə edilsin (maddə 37);
27.03.2025-ci il tarixində I Liqada XIX turun “Karvan” – “Baku Sporting” oyununun ilk hissəsi bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna görə “Karvan” komandası 80 manat cərimə edilsin (maddə 51.2);
28.03.2025-ci il tarixində I Liqada XIX turun “İmişli” – “Cəbrayıl” oyununda “İmişli” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə aldığı üçün “İmişli” klubu 70 manat cərimə edilsin (maddə 37);
28.03.2025-ci il tarixində I Liqada XIX turun “Qəbələ” – “Mingəçevir” oyununa Təcili Tibbi Yardım avtomobili təyin edilmiş vaxtdan gec gəldiyi üçün “Qəbələ” klubu 100 manat cərimə edilsin (maddə 72.4);