Türkiyə vətəndaşı olan ata bala İsveçdə qəhrəman elan olundu
Mia.az saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
İsveçdə qonşularını yanğından xilas edən türkiyəli ata və oğul “qəhrəman” elan edilib
Mia.az Türkiyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, hadisə paytaxt Stokholmun Upplands Vasby bölgəsindəki Prastgardsvegen məhəlləsində baş verib.
Məlumata görə, yaşayış binasına girən və bir çox qonşusunu yanmaqan qurtaran Türkiyə vətəndaşı Məsud Zengin və 14 yaşlı oğlu Furkan Zengin ölkənin əsas gündəmi olublar.
2006-cı ildə Konyanın Kulu rayonundan İsveçə gəldiyini bildirən Zengin bildirib ki, oğlunu məşqə aparmaq üçün evdən çıxarkən yaşayış binasının 4-cü mərtəbəsində yaşayan qonşusunun eyvanının alov içində olduğuu görüblər:
"Birinci mərtəbədə yaşayıram. Alovu görəndə bütün qonşulaırmızın qapıların döydük. Oğlum 3-cü, mə isə 4-cü mərtəbədə yaşayan qonşularımın qapısını döydüm. 4-dəki yanğın çıxan yaşlı qonşum evdə həyat yoldaşı ilə olduğunu dedi. Onları bayıra çıxardıq. Sonra iki yanğınsöndürən balonu ilə balkondakı yanğına ümdailə edərək, alovu bnan sarmasına imkan vermədim. Daha sonra siə dumandan boularaq huşumu itirdim.."
Məlumata görə, İsveç mətbuatı türk ata-balanı ölkənin qəhrəmanı elan edib.