“Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsi çərçivəsində 148 kq işlənmiş batareya təhvil alınıb
Icma.az, Bizimyol portalına istinadən məlumat yayır.
İstifadəyə yararsız elektrik batareyalarının çeşidlənməsi və xüsusi şəraitdə zərərsizləşdirilməsi məqsədilə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən həyata keçirilən “Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsi çərçivəsində ekokönüllülər tərəfindən növbəti dəfə işlənmiş batareyalar təhvil götürülüb.
Bizimyol.info xəbər verir ki, bu barədə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat verib.
Ekokönüllülər tərəfindən Access Bankın baş ofisi, Babək, Sumqayıt, Mingəçevir, İsmayıllı filiallarından, "Araz" supermarketlər şəbəkəsinin Space və Statistika filiallarından, "Bravo” supermarketlər şəbəkəsinin 20 Yanvar hipermarket və Şüvəlan filiallarından ümumilikdə 148 kq işlənmiş batareya toplanaraq "Tullantıları İdarəetmə Mərkəzi" MMC-yə təhvil verilib.
Layihəyə dəstək verən bütün tərəfdaşlara və vətəndaşlara təşəkkür edirik.