Bu ölkə Gürcüstandan rekord həddə naringi alıb
Icma.az, Redaktor.az saytına istinadən bildirir.
Noyabrda Rusiya Gürcüstandan naringi alışını dörddə bir artıraraq 6,9 min tona çatdırıb ki, bu da bu ay üçün rekord göstəricidir.
Redaktor.az gazeta.ru-ya istinadla xəbər verir ki, bu barədə Gürcüstan gömrüyünün məlumatlarının təhlili göstərir.
Belə ki, payızın sonunda Rusiya gürcü naringilərinin alışını bir il əvvəlki 5,5 min tona qarşı 6,9 min tona çatdırıb. Bu, son 10 il ərzində noyabr ayı üçün tədarüklərin maksimum həcmidir.
Bu həftə OKEY hipermarketinin araşdırması göstərdi ki, rusların üçdə birindən çoxu - 36% - Yeni il süfrəsində mağazalardan hazır salat və qəlyanaltılar qoymağı planlaşdırır. Eyni zamanda 47% özləri bişirəcək, 17% isə restorana getməkdənsə evdə şam yeməyinə üstünlük verəcək.
Yeni il süfrəsini təkbaşına hazırlamaqdan imtina etməyin əsas səbəbi vaxtın azlığı olub - respondentlərin 68%-nin cavabı belə olub. Respondentlərin daha 18%-i bayram süfrəsini planlaşdırarkən və hazırlayarkən stressi aradan qaldırmaq üçün hazır yeməklər almağı düşünür.