İsmail Kartal məğlubiyyətdən sonra dəli oldu
Icma.az, Sia Az portalına istinadən məlumat verir.
İranın Fars Körfəzi Pro Liqası komandalarından olan “Persepolis”i çalışdıran İsmayıl Kartal “Şəms Azar Qəzvin”ə 3:2 hesablı məğlubiyyətdən sonra rəqib komandanın çalışdırıcısı Mehdi Rəhmətinin əlini sıxmaqdan imtina edib. SİA-nın xarici mətbuata istinadən verdiyi məlumata görə, karyerasını “Persepolis”də davam etdirən türkiyəli hücumçu Serdar Dursun 25-ci dəqiqədə komandasının ilk qolunu vurub. Liqanın 3-cü pilləsində qərarlaşan "Persepolis" bu məğlubiyyətlə xalını 47-də saxlayıb. Matçdan sonra İsmayıl Kartalın Şəms Azarın baş məşqçisi Mehdi Rəhmətinin əlini sıxmaqdan imtina etdiyi və əsəbi şəkildə paltardəyişmə otağına getdiyi görülüb.
Təcrübəli çalışdırıcı matçdan sonra verdiyi açıqlamada "Persepolis"in hər dəfə meydana çıxanda mübarizə aparmalı olduğunu bildirib və deyib: "Gözlədiyim keyfiyyəti göstərə bilmədik. Milli futbolçularımızın çoxu yorğun idi. Keçən həftə yaxşı məşq edə bilməyən bir neçə zədəli futbolçumuz var idi. "Persepolis" hər meydana çıxanda mübarizə aparmalı və yaxşı oynamalıdır. Biz futbol oynayan komandayıq".