Hurriyyet portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Hurriyyet.az xəbər verir ki, Amerikanın nüfuzlu nəşrlərindən olan “Forbes” jurnalı milyarderlərin 39-cu qlobal reytinqini dərc edib.
"Tesla", "SpaceX" şirkətlərinin, X şəbəkəsinin sahibi İlon Mask yenidən dünyanın ən varlı adam hesab edilib. ABŞ Hökumətin Səmərəliliyi Departamentinə (DOGE) nəzarət edən İlon Mask dünyanın ən zəngin milyarderləri siyahısına başçılıq edir. Onun sərvəti 342 milyard dollar dəyərində qiymətləndirilir.
İkinci yeri "Meta" şirkətinin  baş direktoru Mark Zukerberq (sərvəti 216 milyard dollardır), üçüncü yeri isə "Amazon"un qurucusu Ceff Bezos (215 milyard dollar sərvətlə) tutub.
2024-cü ildə siyahıya LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) şirkətlər qrupunun sahibi milyarder Bernard Arno başçılıq etmişdi. 2025-ci ildə Arno ilə ailəsi 178 milyard dollarlıq sərvətlə beşinci yerdə qərarlaşıblar.