Möhtəşəm inkişaf, yüksəliş və ZƏFƏR
Icma.az, Sherg.az portalına istinadən məlumat verir.
Prezident İlham Əliyev rəhbərliyi ilə Azərbaycan qarşıdakı dövrdə də tarixini möhtəşəm nailiyyətlərlə zənginləşdirəcək
Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin doğum günüdür.
İlham Heydər oğlu Əliyev 1961-ci il dekabrın 24-də Bakı şəhərində anadan olub. Prezident 20 illik prezidentlik dönəmində Azərbaycanın milli maraqlarını layiqincə təmin edir.
O,Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu dövlət quruculuğu siyasətini uğurla və böyük uzaqgörənliklə davam etdirərək Azərbaycanda bütün sahələrdə böyük inkişaf və tərəqqiyə nail olub. Məhz onun siyasi liderliyi, diplomatik səyləri və yaratdığı güclü ordu sayəsində Azərbaycan tarixinin ən şanlı, şərəfli və qürurlu günlərindən birini yaşayır.
Cənab Prezidentin rəhbərliyi ilə Azərbaycan daima tarixi qələbələrə imza atıb, sərhədələrimiz, süverenliyimiz bərpa olunub, 30 il müddətində qaçqın həyatı yaşayan vətəndaşlarımız Böyük Qayıdışla öz evlərinə, ocaqlarına qayıdır. İstənilən ölkə rəhbəri, lider üçün bu 100 illiklərlə tarix kitablarında əks olunmağa, öyrənilməyə əsasdır. Məhz Prezident İlham Əliyevin bütün istiqamətlərdə olduğu kimi, dini fəaliyyət sahəsində də həyata keçirdiyi uğurlu siyasət nəticəsində bu gün Azərbaycan dünyada tolerantlığın və multikulturalizmin mərkəzlərindən birinə çevrilib.
Milli Məclisin deputatı Səbinə Salmanova “Sherg.az”a açıqlamasında Prezidentin  hakimiyyəti dövründə Azərbaycanın əldə etdiyi böyük uğurlar və  əsas nailiyyətlərinə toxunub: