“Qarabağ” mövsümdə ilki yaşaya biləcək?
Icma.az, futbolpress-az portalına istinadən məlumatı açıqlayır.
“Qarabağ” Azərbaycan Premyer Liqasının XXVIII turunda bu gün “Turan Tovuz”un qonağı olacaq. Görüşə saat 19:30-da start veriləcək.
“Qarabağ” 27 turdan sonra 64 xalla birinci sıradadır. “Turan Tovuz” isə 43 xalla 4-cü pillədə qərarlaşıb.
Mövsümün sonuna 9 tur qalmış “atlılar” ən yaxın izləyicisi “Zirə”ni 12 xal qabaqlayır. Növbəti 4 turda qazanılacaq qələbə komandanı çempion edəcək. “Turan Tovuz” isə avrokuboklara vəsiqə uğrunda mübarizə aparır. Kurban Berdıyevin yetirmələri üçüncü pillədəki “Araz-Naxçıvan”dan 4, ikinci “Zirə”dən isə 9 xal geri qalır.
“Qarabağ” çempionatda son 5 turda 3 qələbə qazanıb, 2 dəfə heç-heçə edib. Komanda son oyunda “Kəpəz”lə Tovuz şəhər stadionunda “sülh”ə razılaşıb (0:0).
“Turan Tovuz” isə son 5 matçda 2 qələbə qazanıb, 2 dəfə uduzub, 1 dəfə isə heç-heçə edib. Komanda ardıcıl üç oyundur, qələbə qazana bilmir və avrokuboklar yolunda itkilər yaşayır. Buna baxmayaraq, Kurban Berdıyevin yetirmələri bu mövsüm “Qarabağ”a məğlub olmayan yeganə kollektivdir. Buna qədərki üç matçda tovuzlular iki qələbə qazanıb, bir dəfə heç-heçə edib.