“Quzu qılığına girmiş kaftarları yaxşı tanıyırıq Məhkəmə qarşısında cavab verəcəklər” + VİDEO
Azpolitika.az portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
"Türkiyə iqtisadiyyatını və millətin rifahını hədəf alan hər cür təxribata məhkəmə qarşısında cavab veriləcək. Vətənə xəyanət edənlər, millətimizə pusqu quranlar ədalət qarşısında cavab verəcəklər".
"AzPolitika" xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan partiyasnın TBMM-dəki qrup toplantısında çıxış edərkən deyib.
"Partiyamızın təmsil etdiyi müqəddəs davaya inancını qoruyan hər kəs əbədi Ağ Partiya tərəfdarıdır. Vəzifələr, titullar gəlir və gedir. Biz millətimizlə bağımızı gücləndirməyə çalışarkən bəziləri aramıza girməyə çalışdı. Bizə qarşı düşmənçiliyin bir hissəsi də müxtəlif adlar altında ölkəni istismar edənlərin soyğunçuluq planlarını pozmağımızdan irəli gəlirdi. 23 il ərzində ən böyük nifrəti onlardan gördük", - Ərdoğan qeyd edib.
Türkiyə lideri son hadisələri dəyərləndirərkən müxalif qüvvələrə növbəti dəfə xəbərdarlıq edib:"Başları dara düşdüyü hər an ölkəmizə beynəlxalq müdaxiləyə çağıranları, inanclarına, mənşəyinə, siyasi və sosial fərqliliyinə görə milləti bir-birinə qarşı qoymağa cəhd edənləri, hətta bir vasitə kimi istifadə etməyə çalışanları heç vaxt unutmamışıq və unutmayacağıq. Siyasətçilər olaraq hamı kimi insanların dəyişə biləcəyini qəbul edirik və bunun nümunələrini görürük.
Eyni zamanda, quzu qılığına bürünmüş kaftarları, fitnə-fəsad törədənləri, kürəyimizdən bıçaq vurmaq üçün kəmərində xəncərlə ətrafımızda dolananları yaxşı tanıyırıq. Avtobusların yandırılmasının, pilləkənlərin işləməməsinin günahı vətəndaşların üzərinə yıxılır. Vergilərdən köçürülən resurslar xidmət göstərmək əvəzinə bəzi şəxslərin şəxsi maraqları üçün istifadə olunur. Torbanın içindəki iri turplar ətrafa səpələnəndə öz qohumlarının üzünə baxa bilməyəcəklər, nəinki camaatın… Bu məlumat və sənədləri gətirənlərin hamısı CHP-lilərdir. Xəbər vermək üçün növbəyə düzülüblər. Korrupsiya çarxları ifşa oldu".