Rəşad Sadiqov: Neftçi elə bir komandadır ki, hər il çempionluğa oynamalıdır
Icma.az bildirir, sport24.az saytına əsaslanaraq.
"Neftçi"də oynadığım müddətdə unudulmaz oyunlar arasında APOEL və İtaliya "İnter"inə qarşı keçirdiyimiz qarşılaşmaları qeyd edərdim. Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında Rəşad Sadiqov deyib.
2011-2012-ci il mövsümündə Avropa Liqasının qrupuna vəsiqə qazanmış heyətdə yer alan veteran futbolçu "a-qaralar"ın hər il çempionluğa oynamalı olduğunu bildirib:
"Ümumilikdə 10 ilə yaxın "Neftçi"nin heyətində çıxış etmişəm. Komandada oynamış legionerlərin çoxusu ilə əlaqəm yoxdur. Yalnız Georgi Adamiya ilə danışırıq. Amma hansısa birini Bakıya gələrsə, gözüm üstə yeri var, qonaq edərəm. Heç vaxt heç bir legionerlə problem yaşamamışam. "Neftçi"nin indiki durumundan danışmaq bizə düşməz. Amma illərlə klubda oynamış futbolçu kimi deyə bilərəm ki, vəziyyət ürəkaçan deyil. "Neftçi" elə bir komandadır ki, hər il çempionluğa oynamalıdır. Bunları edə bilmirlərsə, deməli, komanda mövsümü istənilən səviyyədə keçirmir".
Qeyd edək ki, bu gün "Neftçi"nin yaranmasının 88 illiyidir.