Sakinlərin şikayətinə baxan yoxdur 4 aydır lift işləmir
Icma.az, Yenigundem portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
Bakı şəhəri, 9-cu mikrorayon, Mir Cəlal küçəsi 55 ünvanında yaşayan sakinlər artıq bir aydan çoxdur ki, liftsiz qalıblar.
“Yeni Gundem” xəbər verir ki,sakinlərin Patrulaz.az-a verdiyi məlumata görə, binanın 4-cü blokunda yerləşən lift 1 yanvar tarixindən işləməyib və dəfələrlə aidiyyatı qurumlara şikayət edilməsinə baxmayaraq, problem hələ də həll olunmayıb. Lift idarəsi sakinlərə panelin xarab olduğunu və təmirə göndərildiyini bildirib. Lakin bir aydan çox vaxt keçməsinə baxmayaraq, liftin yenidən quraşdırılması ilə bağlı konkret bir tarix verilməyib. Bu vəziyyət xüsusilə yaşlı insanlar, azyaşlı uşaqlar və fiziki imkanları məhdud şəxslər üçün ciddi çətinliklər yaradır. Sakinlər aidiyyati qurumlardan məsələnin tezliklə həllini və liftin bərpasını xahiş edirlər
Məsələ ilə bağlı “Lifttəmir” İstehsalat Birliyindən heç bir açıqlama almaq mümkün olmadı. “Lifttəmir” İstehsalat Birliyinində mövqeyini dərc etməyə hazırıq.
Qeyd edək ki, Bakı şəhər İcra Hakimiyyətinin qurumu olan , “Lifttəmir” İstehsalat Birliyinin baş direktoru Xalid Ələkbərovdur.