Salesforce Sinqapura yaxın beş ildə 1 milyard dollar investisiya qoyacaq
Banco.az portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
Müəllif - Eldar Kərimov - Banco.az
Müştərilərlə qarşılıqlı əlaqə üçün bulud əsaslı korporativ həllər təmin edən Amerika şirkəti "Salesforce Inc." Sinqapura yaxın beş ildə 1 milyard dollar investisiya yatırmağı planlaşdırır.
Şirkət hesab edir ki, bu investisiyalar onun əsas süni intellekt (İİ) məhsulu olan "Agentforce"un daha fəal şəkildə tətbiq edilməsinə kömək edəcək. Bu platforma istifadəçilərə tapşırıqların avtomatlaşdırılması və iş proseslərinin optimallaşdırılması üçün İİ agentləri yaratmağa imkan verir.
"Salesforce" təxminən 20 ildir ki, Sinqapurda investisiya qoyur və burada şirkətin İİ sahəsində tədqiqat mərkəzi fəaliyyət göstərir.
"Salesforce" və "Singapore Airlines" arasında razılaşma imzalanıb. Bu razılaşmaya əsasən, aviaşirkət "Agentforce" və "Salesforce"un digər xidmətlərini öz müştəri məlumatlarının işlənməsi sisteminə inteqrasiya edəcək. Tərəfdaşlar həmçinin Sinqapurdakı "Salesforce" mərkəzində aviasiya sektoru üçün İİ həllərinin birgə hazırlanmasını planlaşdırır, Amerika şirkəti məlumat verib.