“Soldati di Sabah yığmamızı niyə dəstəkləmədi? millinin öz azarkeş qrupu var
Icma.az, Footbal-plus portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
Millimizin Haiti və Belarusa qarşı keçirdiyi yoldaşlıq oyunları xoşagəlməz sonluqla nəticələndi. Hər iki rəqib intriqa çarxının kəskinliyini hiss etmədən qələbə qazandı.
Yığmanın Mehdi Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionunda keçirilən matçda "Kimyaçılar" və "UltraSumqayıt" fanklubları tərəfindən dəstəkləndiyini bilirsiz. "Sumqayıt"ın azarkeş qrupları oyunun əvvəlindən sona qədər tribunada qalmaqla millimizi tək qoymadı. Belədə çoxu Masazırda - "Bank Respublika Arena"da keçirilən Azərbaycan - Belarus qarşılaşmasında "Soldati di Sabah" fanklubunun stadionda olacağını düşündü. Axı millimiz azarkeş qrupunun sevimli komandalarının evinə təşrif buyuracaqdı. Amma belə olmadı. Daha doğrusu, "Sabah"ın tərəfdarları fanklub şəklində matçda iştirak etmədi.
Bunun səbəbini öyrənmək üçün "Soldati di Sabah"ın rəhbəri Ağaxan Abdullayevə müraciət etdik. Onun "Football-plus.az"a dedikləri:
"Bizim azarkeş qrupunun üzvləri stadionda idi. Lakin millinin öz azarkeş qrupu var. Biz "Sabah" Futbol Klubunun azarkeş qrupuyuq. Hər birimiz millimizi fərdi şəkildə dəstəkləyirik".