Vidadi İsayev Bərdənin Qaraqoyunlu kəndində səyyar qəbulgörüş keçiridi FOTOLAR
Icma.az xəbər verir, Moderator.az saytına əsaslanaraq.
Bərdə rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Vidadi İsayevin Qaraqoyunlu kəndində səyyar qəbul-görüşü keçirilib.
Moderator.az xəbər verir ki, görüşdə İcra Hakimiyyətinin başçısı, aparatın məsul şəxsləri, hüquq-mühafizə orqanlarının, təhsil, səhiyyə, mədəniyyət, xidmət təşkilatlarının rəhbərləri, bələdiyyə, inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyin əməkdaşları və kənd sakinləri iştirak ediblər.
Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı ölkə rəhbərinin tapşırıq və tövsiyələri əsasında respublikamızda aparılan sosial-iqtisadi islahatların, əhalinin rifah halının daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində icra olunan layihələrin hər bir yaşayış məntəqəsini əhatə etdiyini vurğulayıb və Qaraqoyunlu kəndində görülən işlər barədə vətəndaşlara ətraflı məlumat verib.
Görülən işlərdən məmnunluqlarını bildirən sakinlərin daha sonra təklif və şikayətləri dinlənilib, kənddaxili 1 km yolun qreyderlə hamarlanması, Qaraqoyunlu və Ərəblər kəndlərinin girişində yerləşən elektrik güc transformatoruna elektrik ayırıcısı qoyulması, 1 ədəd artezian quyusunun qazılması, kəndin baş yolunda asfalt örtüyünün çökmüş hissəsinin bərpa olunması və maddi yardım olunması ilə bağlı müraciətlər dinlənildikdən sonra qaldırılan məsələlərin həlli istiqamətində aidiyyəti qurumlara müvafiq tapşırıqlar verilib.