Ağalar Vəliyev şəhid, qazi və ahıl ailələrinə bayram sovqatları göndərdi FOTO
Icma.az, Redaktor.az portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
Milli Məclisin deputatı, Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının sədr müavini Ağalar Vəliyev Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni İl münasibətilə seçicilərinə, ağsaqqallara, şəhid və qazi ailələrinə təbrik ünvanlayıb.
Redaktor.az-ın məlumatına görə, təbrikdə deyilir ki, artıq dördüncü ildir ki Azərbaycan xalqı bu bayramları son 200 illik tariximizin ən parlaq səhifəsi və əbədi qürur məmbəyimiz olan Şanlı Zəfərimizin dogurduğu qalibiyyət ovqatı və fəxarət hissilə qeyd edir.
Möhtərəm Prezidentimiz, Müzəffər Ali Baş Komandanımız cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Vətən Müharibəsi və ondan sonrakı dövrdə Azərbaycan misilsiz hərbi, siyasi, diplomatik qələbələr qazanıb, ərazi bütövlüyümüz və suverenliyimiz tam təmin olunub.
Müstəqilliyinin ən qüdrətli dövrünə qədəm qoyan ölkəmiz qalib dövlət kimi Tarixi Zəfərmizdən və Böyük Qayıdışımızdan irəli gələn yeni hədəflərinin müəyyənləşdiyi əlamətdar bir dönəmini yaşayır.
Hər zaman olduğu kimi, Azərbaycan xalqı bu gün də qətiyyətlə inanır ki müharibədən sonrakı dövrdə  keyfiyyətçə yeni strateji mərhələdə hörmətli dövlət başçımızın rəhbərliyi ilə həyata keçirilən uğurlu dövlət siyasəti ölkəmizin qudrətinin daha da artmasına möhkəm zəmin yaradacaq.
Milli Məclisin üzvü Xaçmaz rayonunda seçicilərini növbəti dəfə qəbul edib, səmimi və işgüzar şəraitdə keçən qəbulda rayon ictimaiyyətinin və seçicilərin müxtəlif təbəqələrinin nümayəndələri təmsil olunub.
Şəhid ailələri, qazilər, müharibə veteranları daxil olmaqla qəbulda olan vətəndaşların müraciətlərinə Ağalar Vəliyev tərəfindən həssaslıqla yanaşılıb, sosial məsələlərlə bağlı müraciətlər yerindəcə təmin edilib, qaldırılan digər məsələlərlə bağlı aidiyyatı üzrə müvafiq tədbirlərin görüləcəyi qəbul iştirakçılarına bildirilib.
Deputatın ofisindən daxil olan məlumata əsasən Ağalar Vəliyevin təşəbbüsü və dəstəyi ilə bayramlar münasibətilə Seçki Dairəsi üzrə Xaçmaz rayonundan 1025 şəhid, qazi, əlil və aztəminatlı ailəyə, Ucar, Yevlax, Goranboy, Tərtər və Bərdə rayonlarından isə 255 ağsaqqala təbrik açıqcaları ilə birgə bütün zəruri ərzaq məhsullarından ibarət bayram sovqatları çatdırılıb.
Ağsaqqallar, şəhid və qazi ailələri onlara göstərilən diqqət və qayğıya görə ölkə rəhbərliyinə minnətdarlığını ifadə ediblər.