FƏTH HƏMAS ı Qəzzada hakimiyyətdən əl çəkməyə çağırıb
Oxumeni.az saytına istinadən Icma.az xəbər verir.
Fələstin muxtariyyətinin prezidenti Mahmud Abbasın rəhbərlik etdiyi FƏTH hərəkatı Qəzzada fələstinlilərin "varlığını" qorumaq üçün HƏMAS terror qruplaşmasını hakimiyyətdən əl çəkməyə çağırıb.
Oxuməni.az-ın TASS-a istinadən verdiyi xəbərə görə, bu barədə FƏTH-in Qəzza zolağı üzrə mətbuat katibi Munter əl-Hayek bildirib. Onun sözlərini WAFA xəbər agentliyi sitat gətirir.
“HƏMAS Qəzza xalqına – onun uşaqlarına, qadınlarına və kişilərinə mərhəmət göstərməlidir”, – FƏTH sözçüsü Munter əl-Hayek bildirib.
"Biz HƏMAS-ı Fələstin milli idarəsinə (FMİ ) və Fələstin Azadlıq Təşkilatına öz vəzifələrini yerinə yetirmək üçün Qəzza zolağında hökumət səhnəsindən çəkilərək xalqımızın səsinə qulaq asmağa çağırırıq", - FƏTH sözçüsü bildirib.
O, HƏMAS-ı “idarəçilikdən geri çəkilməyə və aydın şəkildə başa düşməyə çağırıb ki, əgər onlar hakimiyyəti saxlasalar, gələcək döyüş Fələstin xalqının ölümünə səbəb olacaq”.