Moskvada Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsi qoyulacaq
Yenigundem portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Ulu öndər Heydər Əliyevin abidəsi ucaldılacaq.
“Yeni Gundem” xəbər verir ki, Ümummilli lider Heydər Əliyevin Moskvada abidəsi ucaldılacaq. Bu barədə Milli Məclisin sabiq deputatı Emin Hacıyev sosial hesabında paylaşım edib.
Xatirə lövhəsində yazılıb: “Burada ikiqat Sosialist Əməyi Qəhrəmanı, görkəmli dövlət və siyasi xadim, SSRİ Nazirlər Sovetinin Baykal-Amur Magistralının tikintisi və istifadəsi üzrə komissiyasının sədri Heydər Əliyevin abidəsi qoyulacaq”. Heydər Əliyev SSRİ Nazirlər Sovetinin Baykal-Amur Magistralının tikintisi və istifadəsi üzrə Komissiyanın sədri vəzifəsini tutub, bu strateji əhəmiyyətli layihənin inkişafına böyük töhfə verib. Moskvada abidənin qoyulması Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin Sovet İttifaqı qarşısında Baykal-Amur Magistralının tikintisi və istifadəsindəki xidmətlərinin tanınmasını simvolizə edir.
Abidənin qoyulması təşəbbüsünü Heydər Əliyevin rəhbərliyi altında işləmiş Baykal-Amur Magistralının (BAM) tikintisində iştirak etmiş əmək veteranları irəli sürüb.