Rusiya: Ermənistan iki yoldan birini seçməlidir
Hurriyyet portalından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər yayır.
Hurriyyet.az TASS informasiya agentliyinə istinadla xəbər verir ki, Rusiya Federasiyasının Baş nazirinin müavini Aleksey Overçuk jurnalistlərə açıqlamasında deyib: "Ermənistan iki stulda birdən otura bilməz. Ermənistan Avrasiya İqtisadi İttifaqı ilə Avropa İttifaqı təşkilatlarının ikisindən birini seçməlidir".
Xəbər verdiyimiz kimi, martın 26 Ermənistan parlamenti respublikanın Aİ-yə daxil olması prosesinin başladılması barəsində qanun layihəsini qəbul edib.
Overçuk bununla əlaqədar deyib: "Qəbul edilmiş qanunun mətni ilə tanış oldum. Tamamilə ümumi sözlərdən, "yaxşı olan hər şeyinə lehinə, bütün pislərin əleyhinə" kimi ifadələrdən ibarətdir. Bu, Ermənistanın daxili işidir. Əslində biz başa düşürük ki, Avrasiya İqtisadi İttifaqı ilə Avropa İttifaqı oxşar gündəliklərə malikdirlər. Ona görə də, əlbəttə ki, ölkə müəyyənləşdirilməli və seçməlidir. Çünki ik stulda birdən oturmağın mümkün olmadığı tam dəqiqdir".
Overçuk deyib: "Biz Ermənistanın Avrasiya İqtisadi İttifaqında fəal işləməyə davam etdiyini və bu gün Avrasiya inteqrasiyasına öz müsbət töhfəsini verdiyini görürük".