“Sabah”ın hücumçusu: “Azərbaycan və Özbəkistan klubları eyni səviyyədədir”
Idman.biz saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
“Qol vurmaq bizə çətin başa gəlir”.
İdman.biz xəbər verir ki, bunu Teleqraf-a açıqlamasında “Sabah”ın futbolçusu Umarali Raxmonaliyev səfərdə “Sumqayıt”la 3:3 hesablı heç-heçə etdikləri Azərbaycan Premyer Liqasının XXVIII tur oyunundan sonra deyib.
22 yaşlı hücumçu asan qollar buraxdıqlarını bildirib: “Oyun çox maraqlı alındı. Hər iki komanda hücum futbolu oynadığı üçün qapılara 6 top vuruldu. Qol vurmaq bizə çətin başa gəlir, amma qapımızdan çox asan toplar buraxırıq. Oyuna baxsaq, “Sumqayıt”ın elə də çox imkanının olmadığını görərik. 3 qolu necə vurdular, bilmirəm”.
Özbək futbolçu öz oyununu dəyərləndirib: “İstərdim ki, qollar vuraraq “Sabah”a qələbə qazandırım. Bu gün 3 xal əldə edə bilmədik. Fərqlənə bildiyim üçün şadam, amma qələbə qazana bilməməyimiz məni üzür”.
O, Azərbaycanda oynamağın çətin olduğunu vurğulayıb: “Azərbaycan və Özbəkistan futbolu inkişaf edir, bütün komandalar yaxşı çıxış edirlər. Bəzi nüanslar Özbəkistanda, bəziləri isə burada daha yaxşı ola bilər, amma məncə, hər iki ölkənin klubları eyni səviyyədədir. Kənardan baxdıqda xaricdə oynamaq asan görünə bilər, lakin bu belə deyil”.
Qeyd edək ki, “Sabah” Umarali Raxmonaliyevi qış transfer pəncərəsində Rusiya “Rubin”indən icarəyə götürüb. O, cari mövsüm ərzində meydana çıxdığı 9 oyunda 2 qol vurub.