5 ulduzun imzası olan forma 2 milyona satıldı
Icma.az bildirir, Fanat portalına istinadən.
Sosial şəbəkələr üzərindən keçirilən xeyriyyə hərracında məşhur futbolçuların imzası olan forma fantastik qiymətə satılıb.
Fanat.Az "Sport24"-ə istinadən xəbər verir ki, hərrac barədə “Tooba” xeyriyyə proqramının təsisçisi Ramazan Məcidovun şəxsi sosial media hesabında məlumat yerləşdirilib.
10 min rubl ilkin təyin olunan məbləğ sonradan 20 dəfədən çox artaraq 1,9 milyona (təxminən 22 min manat) çatıb.
Mahaçqala “Dinamo”su üçün xüsusi olaraq hazırlanmış köynəkdə beş futbolçunun avtoqrafı var: Françesko Totti, Rivaldo, David Trezeqe, Papu Qomez (Argentina millisinin tərkibində 2022-ci il dünya çempionu), Essam El Hadari (2018-ci ildə, 45 yaşında o, Misir futbol tarixinin ən yaşlı iştirakçısı olub).
Hərracın qalibi Dağıstandan olan sahibkar Xizri Əmirağayev olub. Futbolkanın satışından əldə olunan bütün gəlirlər "Tooba" proqramı vasitəsilə uşaq futbolunu dəstəkləməyə və autizmli uşaqlara kömək etməyə sərf olunacaq.