AFFA nın avropalı trolları
Icma.az, Idmanxeber.az portalına istinadən məlumat verir.
Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Fernandu Santuş son günlərdə mətbuatda müzakirə olunan məsələlərə münasibət bildirib. Təcrübəli mütəxəssisin xüsusi ilə zədəli oyunçular – Şahruddin Məhəmmədəliyev və Rza Cəfərov barədə dedikləri maraqlıdır. Belə ki, “Qarabağ”ın qolkiperi haqda açıqlamasında haqlılıq payı var. Orada qeyri-adi heç nə yoxdur.
Amma Santuşun Cəfərov barədə dedikləri doğru deyil. Gənc qapıçı Belarus oyunu öncəsi ciddi zədə alıb. Onun belində kəskin ağrıları olub. Hətta Cəfərovun ağrılarını azaltmaq üçün həkimlər bir neçə iynədən istifadə ediblər. Santuş isə bunun əksini deyərək, ictimaiyyəti aldadır və ya məsuliyyətdən qaçır.
Çünki sıradan bir yoxlama görüşündə gənc bir oyunçunun ciddi zədəsi olmasına baxmayaraq meydana çıxarmaq qeyri-peşəkarlıq yox, məsuliyyətsizlikdi. Bəli, Rza oynamaq istəyib. Amma bu, başadüşüləndi. Çünki o, gəncdi, milli forma ilə matça çıxmaq istəyir. Arzulu, istəkli olması normaldır. Bəs onun durumunu göz ardı edən həkimlər, məşqçilər heyəti necə? Onlar niyə belə mühüm məsələyə göz yumur? Bu zədə qolkiperin gələcək karyerasına təsir etsə, məsuliyyət kimin üzərində olacaq?
Santuşa və ya onu bu açıqlamanı verməyə məcbur edənlər ictimaiyyəti aldatmaq istəyirlər. Bu, hər həftə Fren De Blekerin hamının bildiyi şeylərin əksinə gedərək hakimlərinin tərəfini saxlamasına bənzəyir. Yaxşı olar ki, AFFA rəhbərliyi xidmətindən istifadə məqsədilə ölkəyə dəvət etdiyi mütəxəssislərdən troll kimi istifadə etməsin. Əksinə onları ölkə futboluna töhfə verməyə kökləsin. Bilsinlər ki, bir illik fəaliyyətsizliklərini belə kreativ görünümlü qeyri-peşəkar işlərlə ört-basdır etmək cəhdi çox uğursuz alınır.