Ermənistan sərhədimizə uşaq masası nın oyunçularını gətirib
Icma.az, GlobalInfo saytından verilən məlumata əsaslanaraq xəbər yayır.
“Aİ-nin Ermənistan ərazisindəki “mülki missiyası” həmsərhəd ərazilərdə “binokl diplomatiyası”nı həyata keçirir. Növbəti dəfə belə addımlar fevralın 13-də Qubadlı, martın 28-də Qubadlı və Laçın rayonlarının Ermənistanla sərhəd ərazilərində baş verib. Bu addımlar heç bir nəticə verməyəcək. Azərbaycan 30 illik işğal tarixinə qısa müddət içərisində son verib, suvenliyini bərpa edib, torpaqlarını işğaldan azad etməyi bacarıb”.
Globalinfo.az xəbər verir ki, bu fikirləri Milli Məclisin plenar iclasında deputat Nizami Səfərov deyib.
Onun sözlərinə görə, Aİ-nin regional problemlərin həllinə təsiri sıfır dərəcəsindədir:
“Bu, Rusiya-Ukrayna müharibəsinin həlli üçün ABŞ və Rusiya nümayəndələri arasında baş tutan görüşlərə münasibət bildirməməsindən, ümumiyyətlə, iştirak etməməsindən görünür.
ABŞ-la Rusiya qlobal məsələləri müzakirə edərkən Avropa “uşaq masası” arxasında qalıb. Heç bir avropalı bu məsələlərə cəlb edilməyib. Ermənistan “uşaq masası” arxasında əyləşən Aİ ölkələrinin missiyasından nə gözləyir? Prezident İlham Əliyevin hər zaman vurğuladığı kimi, əlavə qüvvələrə ehtiyac olmadan iki ölkə sülh müqaviləsini imzalaya bilər. Ermənistan bundan sonra atacağı addımlarda daha diqqətli olmalıdır ”.