Mineralnıye Vodıya uçan AZAL təyyarəsi uçuşu yarımçıq dayandıraraq Bakıya qayıdıb
Icma.az, Ayna portalına istinadən məlumatı açıqlayır.
Təyyarə komandiri Mahaçqala üzərində hava məkanının bağlanması ilə bağlı NOTAM bildirişi aldıqdan sonra dərhal geri dönmək qərarına gəlib
Bakı-Mineralnıye Vodı marşrutu üzrə J2-8717 reysini həyata keçirən “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin (AZAL) təyyarəsi havaya qalxdıqdan az sonra yola düşmək üçün hava limanına qayıtmaq məcburiyyətində qalıb. AYNA xəbər verir ki, bu barədə AZAL-dan bildirilib.
Qeyd olunub ki, təyyarə komandiri Mahaçqala üzərində hava məkanının bağlanması ilə bağlı NOTAM bildirişi aldıqdan sonra dərhal geri dönmək qərarına gəlib.
Təyyarə yerli vaxtla saat 10:13-də Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanına təhlükəsiz eniş edib.
AZAL-dan onu da bildiriblər ki, yaxın vaxtlarda Rusiyaya uçuşlar barədə daha ətraflı məlumat veriləcək.
Xatırladaq ki, dekabrın 25-də AZAL aviaşirkətinin Bakıdan Qroznıya uçan “Embraer” təyyarəsi Qazaxıstanın Aktau şəhəri yaxınlığında qəzaya uğrayıb. Təyyarənin göyərtəsində 62 sərnişin, o cümlədən 37 Azərbaycan, 16 Rusiya, 6 Qazaxıstan və 3 Qırğızıstan vətəndaşı, həmçinin beş ekipaj üzvü olub. Hadisə nəticəsində 38 sərnişin ölüb, 29-u sağ qalıb.