Beşiktaş prezidenti derbidəki qələbə ilə bağlı nə dedi?
Qeyri-sabit mövsüm keçirməsinə baxmayaraq böyük oyunlarda yaxşı təsir bağışlayan və ən son ''Qalatasaray''ın superliqada 1 ilə yaxındı, davam edən məğlubiyyətsiz seriyasına son qoyan ''Beşiktaş''da yüksək əhval-ruhiyyə hökm sürür.
''Football-plus.az'' Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, prezident Sərdal Adalı derbidəki qələbəyə görə bütün komandaya 30 milyon lirə (təxminən 732 min avro) mükafat verib.
Adalı ''Fanatik'' nəşrinə verdiyi son açıqlamada bunları deyib:
''Derbidən öncə də demişdim ki, qələbə ilə bağlı heç bir şübhəmiz yoxdu. Hakimə qarşı olmağımız mövzusu isə futbol ictimaiyyətində yalnış anlaşıldı. Söhbət yerli hakimlərə güvənməməkdən getmir. Söhbət rəqiblərimizə fərqli cür münasibət göstərilməsindən gedir. Zatən hansı hakim gəlirsə gəlsin, qalib gələcəyimizə əmin idik. ''Beşiktaş'' ölkənin ən böyük markasıdı. Evimizdə oynayırdıq və daha da böyük hesabla qalib gələ bilərdik. Fanatlarımız isə sadəcə möhtəşəm idi. Hər birinin alnından öpürəm. İnanılmaz atmosfer yaratmışdılar. Camiəmiz üçün ən böyük bayram hədiyyəsi oldu. Mövsümü 3-cü pillədə bitirəcəyimizə və kuboku qazanacağımıza inanırıq. Camiəmiz artıq birlik və bərabərlik içindədi. Klubu zirvəyə daşıyacağıq. Məşqçilər korpusu və futbolçular verdikləri qələbə vədinə əməl etdilər. Biz də üzərimizə düşəni edəcəyik''.