Dekabrın sonunda püşk atılacaq Region Liqası ilə bağlı xoş xəbər
Icma.az, Footbal-plus saytına istinadən bildirir.
Ölkə çempionatının başqa liqalarında qış fasiləsi yetişsə də, Region Liqasında hələ də yeni mövsüm başlamayıb. Adətən, oktyabrda başlayan liqanın yeni mövsümündə 50-dən artıq komandanın iştirakı gözlənilir. Lakin indiyəcən AFFA-dan püşkatmanın vaxtı ilə bağlı bilgi verilməyib.
Bəs gecikmə liqada mübarizə aparan klubların işinə necə təsir etdi?
Region Liqasında mübarizəyə yeni qoşulacaq “Xankəndi”nin baş məşqçisi İbrahim Uzuncaya hazırlıqla bağlı sual ünvanladıq. Onun “Football-plus.az”a söylədikləri belə oldu:
“Açığı, vaxtın uzanması komandanı tanımaq baxımından daha yaxşıdı. Oyunçularla daha çox hazırlıq keçmək baxımından xeyrimizədi. Amma Region Liqasının yubanmasını fürsət kimi dəyərləndirməyə çalışırıq. Yoldaşlıq görüşləri də keçiririk. 4 yoldaşlıq görüşünün üçündə qələbə qazandıq. “Karvan”la heç-heçə etdik, “Çinar Zəngilan”, “Şirvan” və “Füzuli” ilə qarşılaşmalardan qalib ayrıldıq. Püşkatmanın gecikməsinin səbəbini dəqiq bilmirik. Amma mənə verilən məlumata görə, bu ayın 29-u və ya 30-da püşkatma olacaq. Yanvarın 10-11-də isə liqanın oyunları başlayacaq. Biz də ona görə hazırlaşırıq. Sadəcə, iki gün əvvəl “Neftçi”nin köhnə bazasında məşqdə olarkən mənə rəhbərlikdən belə deyildi”.