Deputatlardan vətəndaşın evinin dağıdılmasına SƏRT REAKSİYA: “Öldürə bilərdi” KONKRET
Icma.az, Konkret.az saytından verilən məlumata əsaslanaraq xəbər yayır.
“Dünən Yasamal rayonu ərazisndə içində sakinlər ola-ola evin bir hissəsinin ekskavatorla dağıdılması heç də xoşagələn mənzərə deyil. Hər bir vətəndaşın mülkiyyət hüququ var və bütün məsələlər qanun çərçivəsində qarşlıqlı razılaşma yolu ilə həll olunmalıdır”.
Bu fikirləri KONKRET.az-a açıqlamasında millət vəkili Azər Badamov Səsləndirib.
“Hadisə ilə bağlı hüquq mühafizə orqanları tərəfindən cinayət işi açılıb və qanun çərçivəsində müvafiq addımlar atılacaq. Hüquqi dövlətdə yaşayırıq və hər bir cinayət əməlinə qanun çərçivəsində qiymət verilir. Bu baxımdan cinayət işinin istintaqı zamanı kimin günahkar olduğu üzə çıxarılacaq və törədilmiş əməllərə hüquqi qiymət veriləcək. Hadisədən sonra dərhal hüquq mühafizə orqanlarının işə cəlb olunması, müəyyən şəxslərin saxlanılması və araşdırmalara başlanılması ölkəmizdə qanunun aliliyinin göstəricisi hesab edilməlidir.”
Milli Məclisin İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin sədri Fazil Mustafa isə saytımıza açıqlamasında bunun cinayət addımı olduğunu bildirib:
“Cinayətə görə məsuliyyət qanunvericilikdə nəzərdə tutulub. Hər bir vətəndaşın mənzil toxunulmazlığı və can güvənliyi hüququ var. Belə bir hərəkət insanı öldürə bilərdi. İçəridə insan ola-ola bunu necə etmək olar? Hesab edirəm ki, məsələyə hüquqi qiymət veriləcək. Sağ olsun hüquq-mühafizə orqanları vaxtında müdaxilə etdilər. İnanıram ki, obyektiv və əadələtli qərar veriləcək.“