Edin Cekonun derbi üçün xüsusi istəyi: Mourinyo icazə verəcək?
Edin Cekonun Türkiyə Kubokunun 1/4 finalı üzrə "Fənərbağça" - "Qalatasaray" oyunu öncəsi özəl tələbi var.
Bosniyalı hücumçu derbiyə start heyətdə çıxmaq istəyir. O, Joze Mourinyo ilə görüşüb və oyuna ilk "11-lik"də başlamaq istədiyini bildiirb: "Komandamı belə vacib və böyük bir oyunda yalnız buraxmaq istəmirəm. Zədələnməyim oynamağıma əngəl olmayıb. Özümü çox yaxşı hiss edirəm. Qərar sizindir, lakin mənə şans versəniz, ən yaxşı formada mübarizə aparacam".
Xatırladaq ki, Ceko "Başakşehir"ə qarşı oyunda qaşının yarılmasına rəğmən oynamış, əli qırılsa da, növbəti matça əli sarğılı şəkildə çıxmışdı. Onun martın 21-də Rumıniya millisinə qarşı oyunda burnu qırılmış, lakin əməliyyat edilməmişdi. Bundan əlavə, 72-ci dəqiqədə meydana daxil olduğu "Bodrum"a qarşı oyunda xüsusi maska ilə iştirak etmişdi.
Aprelin 2-də Bakı vaxtı ilə saat 21:45-də start götürəcək derbidə Edin Cekonun iştirak edib-etməyəcəyinə baş məşqçi Joze Mourinyo qərar verəcək. Portuqaliyalı mütəxəssis oyundan bir gün əvvəl tibbi heyətlə görüşüb, kapitanın son durumunu dəyərləndirəcək. \\Offsideplus.az