Fransada akrobatika komandasının iki təyyarəsi qəzaya uğrayıb
Oxumeni.az portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
Fransanın şərqində Patrouille de France akrobatika komandasının iki təyyarəsi qəzaya uğrayıb. Bu barədə ölkənin Silahlı Qüvvələrinin naziri Sebastyan Lekornu X sosial şəbəkəsində məlumat verib. "İndicə Fransanın şərqində məşqdə iştirak edən iki Alpha Jet akrobatika komandasının Patrouille de France-ın iştirakı ilə qəza baş verib. Xilasetmə xidmətləri cəlb olunub, Daxili İşlər Nazirliyi və Daxili İşlər Nazirliyi arasında koordinasiya aparılır".
Puissance Télévision portalında yayımlanan görüntülərə görə, təyyarələr dönüş yerinə yetirərkən toqquşub. İlkin məlumatlara görə, hər iki pilot təyyarəni tərk edə bilib.
Jurnalistlərin məlumatına görə, təyyarələrdən biri Sen-Dizier kommunasında Kalin silosuna çırpılıb. Akrobatika komandası bu sahədə məşq keçirib.
Fevral ayında Learjet 55 təyyarəsi Filadelfiyanın şimal-şərqində qəzaya uğramışdı. Hüquq-mühafizə orqanlarının məlumatına görə, təyyarədə iki nəfər olub. Lakin nəqliyyat naziri Şon Daffinin sözlərinə görə, təyyarədə 6 nəfər olub.