Hər səhər bu içkini için: Arıqlayacaqsınız
Icma.az bildirir, News24 saytına əsaslanaraq.
Kök, çuğundur, nar və xurma ilə hazırlanan güclü səhər içkisi tərkibindəki vitaminlər və antioksidantlarla sağlamlığınızı yaxşılaşdıra bilər. Bu içkini hər gün istehlak etmək enerjinizi artıra və həzmi, toxunulmazlığı və dəri sağlamlığını yaxşılaşdırarkən arıqlamağınıza da kömək edə bilər.
News24.az bu faydalı qırmızı içkinin hazırlanma qydasını təqdim edir:
NECƏ HAZIRLANIR?
Lazım olanlar:
1 orta kök1 kiçik çuğundur½ fincan nar dənələri2-3 xurma (çəyirdək çıxarılır)½ fincan su (lazım olduqda tənzimləyin)Bir sıxma limon (əlavə C vitamini üçün istəyə bağlıdır)Təlimatlar:
Çuğunduru və yerkökünü yuyub qabıqlarını təmizlədikdən sonra kiçik parçalara ayırın.Xurmadan çəyirdəklərini çıxarın.Blenderdə xurma, nar dənələri, çuğundur və dilimlənmiş yerkökü birləşdirin.Su əlavə edin və hamarlanana qədər qarışdırın.Lazım gələrsə süzün və sonra qarışığı bir stəkana tökün.Əlavə C vitamini dozası üçün bir az limon suyu sıxın.Günel Məlikzadə