Putin: O, hər zaman Ukrayna böhranının sülh yolu ilə həllinə çalışır
Mia.az portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
"Slovakiyanın baş naziri Robert Fiko hər zaman Ukrayna böhranının sülh yolu ilə həllinə çalışır"
Mia.az xarici mətbuata istinadla xəbər verir ki, bu sözləri Rusiya prezidenti Vladimir Putin deyib.
O, Baş nazirin Ukraynanın Rusiya qazının tranzitini dayandırmaq qərarına sərt münasibətinə (Kiyevi müharibə ilə hədələyib - Mia.az) toxunaraq, Robert Fiko ilə ötən həftə Moskvada görüşdüyünü xatırladıb: "Biz bu görüşdə hətta Ukrayna tərəfi ilə Avropaya, o cümlədn Slovakiyaya qaz tədarükü ilə bağlı danışıqları Slovakiyada aparmağı da məqbul saydıq".
Putin daha sonra Ukraynanın qaz anlaşması nı qəsdən pozmaqla yanaşı, Rusiya ərazisinə Qərb istehsalı olan uzaqmənzilli silahlarla hücumu arırdığını bildirib: "Əlbəttə, biz də hər zaman adekvat cavab veririk. Biz də onlara uyğun silahlara sərt cavablarımızı davam etdirməkdə qərarlıyıq. Məsələn, "Oreşnik" ballistik raket sistemi Ukraynada müharibə şəraitində sınaqdan uğurlu keçirildi. Lazım gələrsə, daha güclü orta mənzilli raketlərdən də istifadə edəcəyik, amma hələ tələsmirik".