Santuş: Çağırışlar zamanı həmişə onlara arxalanıram
Icma.az bildirir, Apasport portalına istinadən.
Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Fernandu Santuş mətbuatda yayılan bəzi iddialarla bağlı AFFA-nın mətbuat xidmətinə açıqlama verib.
Apasport.az xəbər verir ki, təcrübəli baş məşqçi yayılan xəbərləri təkzib edib.
Portuqaliyalı hazır olmadığı təqdirdə futbolçuların oynadılması barədə xəbərləri belə cavablayıb:
"Milli komandanın toplanışları zamanı futbolçuların fiziki durumu, məşqə və ya oyuna hazır olub-olmamaları ilə bağlı hər gün tibbi heyətdən tibbi arayış alıram. Belarus yığması ilə matç üçün tibbi rəydə hazır olmadığı göstərilən yeganə oyunçu Şahrudin Məhəmmədəliyev olub. Qapıçımızla aramızda söhbət olub, bundan sonra o, toplanışdan azad edilib və yerinə Əlirza Müştabazadə dəvət olunub. Ümumiyyətlə, məşqçi karyeram ərzində heç vaxt "oynamağa hazır deyil" diaqnozu qoyulan futbolçunu oynatmamışam. Rza Cəfərovun sağlamlıq durumu qaydasında olduğu üçün meydana o çıxıb və çox yaxşı çıxış edib".
Santuş Elvin Cəfərquliyevin və Şahruddin Məmmədovun bir daha milliyə dəvət almayacaqları ilə bağlı iddialar barədə bunları söyləyib:
"Azərbaycan millisində olduğum müddətdə Elvin Cəfərquliyev və Şahrudin Məhəmmədəliyevin bir daha milliyə çağırılmayacaqlarını nə vaxtsa rəsmi və ya şifahi olaraq deməmişəm. Bu barədə yayılan məlumat da həqiqəti əks etdirmir və tamamilə yalandır. Əksinə, adlarını sadaladığım futbolçular bilirlər ki, çağırışlar zamanı həmişə onlara arxalanıram. Elvin haqqında yalnız Haiti ilə oyundan sonra mətbuat konfransı zamanı jurnalistin “Futbolçunu cəzalandıracaqsınızmı”, - sualını cavablandırarkən danışmışam. Cavabım isə belə olub: “Səhv etmək insana məxsusdur və buna görə oyunçunu cəzalandırmamalıyıq”. Mən həmişə onlara güvənmişəm və sağlam olduqları müddətdə bunu etməyə davam edəcəyəm".
"Zirə"dən transfer bombası - Rəşad Sadıqov onu komandada istəyir Gəncədə milli matç? - Azərbaycan - Fransa oyunu üçün namizəd stadionlar "Neftçi"dən azarkeşlərə jest - "Sabah"la matçın biletləri satışda Premyer Liqa: Son 7 mövsümdə ilk dəfə Misli Premyer Liqasında 2025-ci ilin rekordu