Zelenski: Rusiya real sülh istəmir, hücumlar artıb
Icma.az, Turkstan.az portalına istinadən məlumat yayır.
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski Rusiya ordusunun bu gecə ölkəsinə pilotsuz uçuş aparatları (PUA) ilə intensiv hücuma keçdiyini və Rusiyanın əsl sülh yaratmaq niyyətində olmadığını bildirib.
Turkustan.az xəbər verir ki, hücumun Sumı, Çerkassı, Zaporojye, Xarkov, Donetsk və Dnepropetrovsk vilayətlərində mülki infrastrukturu hədəf aldığını qeyd edən Zelenski, Rusiyanın müharibəni uzatmağa çalışdığını iddia edib.
Zelenski iddia edib ki, ABŞ Rusiyaya təzyiq göstərməli və Rusiyanın onun ölkəsinə hücumlarının qarşısını almaq üçün daha çox sanksiyalar tətbiq etməlidir.
Rusiyanın real sülhə nail olmaq istəmədiyini vurğulayan lider:
“Atəşkəs danışıqlarından sonra belə genişmiqyaslı hücumlara başlamaq Moskvanın real sülhə nail olmaq niyyətində olmadığını bütün dünyaya aydınlaşdırmaq demək olardı”.
ABŞ-ın martın 11-dən etibarən atəşkəs təklif etdiyini deyən Zelenski, buna baxmayaraq Rusiyanın hücumlarını davam etdirdiyini vurğulayıb.