Adil Şükürov: Heyətin geniş olmaması və zədəli futbolçuların çoxluğu...
Icma.az bildirir, sport24.az portalına istinadən.
Cari mövsümdə "Qarabağ"la "Araz-Naxçıvan" arasında keçirilən oyunları nəzərə alsaq, kubok qarşılaşmasının da gərgin keçəcəyini düşünmək olar". Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında Adil Şükürov deyib.
Təcrübəli mütəxəssis ölkə kubokunun yarımfinal mərhələsində keçiriləcək "Qarabağ" "Araz-Naxçıvan" oyunundan gözləntilərini bölüşüb:
"Naxçıvan təmsilçisi kubok uğrunda mübarizə aparacaq, amma əsas diqqətini məncə, çempionata yönəldəcək. Turnir cədvəlindəki hazırkı mövqeyini qorumağa çalışacaq. Heyətin geniş olmaması və zədəli futbolçuların çoxluğu belə fikirləşməyə əsas verir. Nəzərə almaq lazımdır ki, həm Zaur Axundov, həm də Elmar Baxşıyev ayrı-ayrı komandalarla müxtəlif vaxtlarda Azərbaycan kubokunun qalibi olublar. Bu amilin də kubok mübarizəsində "Araz-Naxçıvan"ın şanslarının olmasına əsas verir".