Azərbaycanı, Gürcüstan, Rumıniya və Macarıstanın yaşıl enerji sahəsində imzaladıqları sazişə düzəliş protokolu təsdiqlənib
Icma.az, Operativmedia portalına istinadən məlumatı açıqlayır.
1. 2024-cü il sentyabrın 3-də Buxarest şəhərində imzalanmış “Azərbaycan Respublikası, Gürcüstan, Rumıniya və Macarıstan Hökumətləri arasında yaşıl enerjinin inkişafı və ötürülməsi sahəsində strateji tərəfdaşlıq haqqında Saziş”ə düzəliş Protokolu” təsdiq edilsin.
2. Bu Fərmanın 1-ci hissəsində göstərilən Protokol qüvvəyə mindikdən sonra Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi onun müddəalarının həyata keçirilməsini təmin etsin.
3. Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi Protokolun qüvvəyə minməsi üçün zəruri olan dövlətdaxili prosedurların yerinə yetirildiyi barədə Gürcüstan, Rumıniya və Macarıstan Hökumətlərinə bildiriş göndərsin
09 Dekabr 2024 13:01
Azərbaycan, Gürcüstan, Rumıniya və Macarıstanın yaşıl enerji sahəsində imzaladıqları sazişə düzəliş protokolu təsdiqlənib
09 Dekabr 2024 13:21
525ci qəzet Azərbaycan, Gürcüstan, Rumıniya və Macarıstanın yaşıl enerji sahəsində imzaladıqları sazişə düzəliş protokolu təsdiqlənib