İlon Mask 13 cü övladını doğan məşuqəsindən qisas aldı
Icma.az, Sfera.az portalına istinadən məlumat verir.
Amerikalı ixtiraçı və milyarder İlon Mask, məşuqəsi, yazıçı Eşli Sent-Klerin dünyaya gətirdiyi 13-cü uşağının qanuni qəyyumluğunu qalmaqallarla həll edir.
Sfera.az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, iş adamı Eşli övladının qəyyumluğunu almaq üçün məhkəməyə getdikdən sonra həyəcanlanıb. Daha əvvəl yazıçı İlonun körpəyə məhəl qoymadığını və onu görmədiyini bildirmişdi. Yeri gəlmişkən, o, daim ulduza yaxınlaşıb və bütün problemləri açıq şəkildə vurğulamadan şəxsən həll etməyi təklif edib. Ancaq o, əlaqə saxlamayıb, buna görə məşuqə tək qəyyumluq üçün müraciət edib. Görünür, bu İlonun qətiyyən xoşuna gəlməyib.
Bildirilir ki, Mask 26 yaşlı məşuqəsinin uşağın qəyyumluğunu əlindən almağa çalışdığından ciddi qəzəblənir. Ona görə də o, Sent-Klerə maliyyə təzyiqi etməkdən daha yaxşı bir şey düşünə bilməzdi. Hüquqşünasların fikrincə, milyarder "uşağa verilən maddi dəstəyi əhəmiyyətli dərəcədə azaldıb".
"İlon Mask övladına qarşı maliyyə tədbiri görüb və birtərəfli qaydada maddi dəstəyini əhəmiyyətli dərəcədə azaldıb. O, bunu Eşli məhkəməyə getdikdən və onun məsələni şəxsi həll etmək üçün etdiyi çoxsaylı şəxsi cəhdlərinə cavab verməkdən imtina etdikdən sonra edib", - vəkillərin bəyanatında deyilir.
Üstəlik, mütəxəssislər bildirirlər ki, ixtiraçı "təcili müraciət ərizəsini ona görə verib ki, o, Eşlinin ağzını bağlamaq və hər kəsin onun hərəkətləri barədə danışmasına mane olmaq istəyir". Hakim onun "təcililiyini" inkar etsə də, sənədə baxılır. Qəzəbli Eşli, öz növbəsində, hələ də sözünün ağırlığını daşımaq hüququnu saxlamaq istəyir.
Xatırladaq ki, Eşli Sent-Kler uzun müddət İlon Maskla övladının dünyaya gəlməsi ilə bağlı susmuşdu. O, bunu yalnız oğlu beş aylıq olanda açıqlayıb. Bloggerin sözlərinə görə, o, körpənin atası İlonla qalmaqallar olmasaydı, susardı. Xüsusən də ixtiraçının məşuqəsi onu nəslinin "qulluğu və tərbiyəsində iştirak etməməkdə" ittiham edib. Və sonda məhkəməyə müraciət edib.