Deputat: “Bu hadisədən siyasi divident qazanmaq istəyən azərbaycanlı deyil”
“Faciəvi təyyarə qəzası ilə bağlı üzüldüyümü bildirir, həlak olanlara rəhmət, yaralılara tezliklə sağalmalarını arzulayıram.
Qeyd etməliyəm ki, qəza ilə bağlı Azərbaycan dövlətinin atdığı addımlar təqdirəlayiq idi. Xüsusən, cənab Prezidentin səfərini yarımçıq qoyaraq ölkəyə dönməsi, hava limanında müşavirə keçirməsi və anında lazımi göstərişləri verməsi dövlətimiz haqqında hər kəsdə xoş hisslər oyatdı.
Bu operativ addımlara görə cənab Prezidentə, hökumətə, AZAL-a təşəkkürümü bildirirəm. Anında psixoloqların, həkimlərin, xilasedicilərin, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, hüquq-mühafizə orqanlarının qəza yerinə göndərilməsi, bunun fonunda operativ məlumatların açıq-aşkar verilməsi dövlətimizin nə qədər oturuşmuş olduğunun göstəricisi oldu”.
“Cebheinfo.az” xəbər verir ki, bunu Milli Cəbhə Partiyasının sədri, millət vəkili Razi Nurullayev deyib.
O, Qazaxıstan xalqına da təşəkkür edib:
“Onlar əsl qardaşlıq nümunəsi göstərdi. Ölkədə fəaliyyət göstərən siyasi partiyalar, o cümlədən rəhbərlik etdiyim Milli Cəbhə Partiyası - MCP da birlikdə təyyarə qəzası ilə bağlı birlik, həmrəylik bəyanatı yayımladı. Bir daha ümumilli məsələlərdə heç bir fikir ayrılığımızın olmadığını nümayiş etdirdik.
Sərnişinləri və təyyarəni xilas etmək üçün əlindən gələni edən və az qala möcüzə yaradan pilotlar və ekipaj üzvləri qəhrəmandır. Hər iki pilotun və stüardessa xanımın ruhu şad olsun. Onlar hər zaman ürəyimizdə yaşayacaqlar. Sağ qalanlara tezliklə sağlamlıqlarına qovuşmasını arzulayıram.
İnanıram ki, dövlətimiz onların əməyini layiqincə qiymətləndirəcək. Xüsusən, cənab Prezidentin belə məsələlərə həssas münasibətinin şahidi olmuşuq. İnanıram ki, istintaq tezliklə yekunlaşacaq, günahkarlar ya cəzalanacaq, ya da vəziyyətdən asılı olaraq üzr istəyəcəklər. Çünki ortada yayılan məlumatlar humanizm prinsiplərinin pozulmasını və insan həyatına amansız laqeydliyi ortaya qoyur”.
Deputat bildirib ki, ölkənin dar və çətin günlərində xalq həmrəy olmalıdır:
“Kim faciələr üzərində ictimai, siyasi dividend qazanmaq istəyirsə, o, azərbaycanlı deyil. Gedib millətini dəyişsin. Sosial şəbəkələrdə, şərhlərdə nə qədər nifrət, söyüş, laqeydlik və korluq-karlıq var. Dövlətin, siyasətin, diplomatik qaydaların və gələcək perspektivlərin nə olduğunu bilməyənlər ağzına gələni danışır və yazır. İlahi, bizə nə olub belə? Allah xalqımızı, dövlətimizi bütün növ bəlalardan, şər-böhtan yayanlardan, cahillərdən qorusun”.