Naxçıvana nəqliyyat əlaqəsi geniş gündəliyin bir hissəsidir Ermənistan XİN
Unikal.az portalından əldə olunan məlumata əsasən, Icma.az xəbər verir.
Ermənistan Respublikası ən yüksək səviyyədə ATƏT-in Minsk qrupunun buraxılması məsələsinə baxmağa hazır olduğunu bəyan edib.
"Unikal" xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Ani Badalyan açıqlayıb.
"Ermənistanın regional iqtisadi və nəqliyyat kommunikasiyalarının açılması məsələsində birtərəfli öhdəliyi yoxdur. Azərbaycanın qərb rayonları ilə Naxçıvan arasında nəqliyyat əlaqəsi üçün ayrıca gündəm regional nəqliyyat və iqtisadi əlaqələrin bloklanmasına dair geniş gündəliyin bir hissəsidir, o cümlədən Ermənistan Respublikasının blokunun açılması da daxildir. İkincisi, Ermənistan birinci mərhələdə Zəngilan-Meğri-Ordubad-Yerasx dəmir yolu ilə yük daşımalarına başlamağı təklif edib. Bu, Zəngilan və Ordubad arasında mümkün olan ən qısa dəmir yoludur", - deyə diplomat qeyd edib.